Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Vysoké Popovice

Návštěv :
Celkem : 428
Týden : 2
Dnes : 0

Noc s Andersenem 2016

 

V pátek 17. června jsme si s dětmi užili další „Noc s Andersenem“. Je to pravidelná akce knihoven po celé republice, kdy děti v knihovně čtou, soutěží a samozřejmě spí až do rána. U nás to rozměry obecní knihovny neumožňují, zato nám skvěle funguje spolupráce se školou.

Jako každý rok jsme zahájili opékáním špekáčků, nově na obecním „tábořišti“. Velká pochvala náleží pracovníkům obce, kteří pro nás připravili ohniště i dostatek dřeva. Náležitě posilněni jsme se přesunuli do školy a vrhli se do soutěžení. Všechny děti se svých úkolů zhostily se ctí a jejich chuť a soutěživost jim můžeme všichni závidět. Svoji část programu si připravili i čtvrťáci, kteří se již pravidelně loučí s popovickou školou soutěží pro ostatní děti.

Zbytek sil jsme vyčerpali při diskotéce a pak už nás čekaly karimatky a spacáky v družině. Uložit ke spánku 26 dětí v jedné místnosti je docela adrenalin, ale nakonec se to podařilo. A pak už jsme jen četli a četli na dobrou noc a spali a spali… Ráno všichni obdrželi diplomy na památku a rozešli se domů, mnozí dospat probdělou noc.

Na závěr chci popřát všem dětem, čtenářům, zkrátka nám všem, krásné pohodové prázdniny a dovolené.

Jitka Mrkosová